Rozhovor s hlavní hygienistkou Dental Office H33

Vyzpovídali jsme hlavní hygienistku Dental Office H33 s otázkami, které Vás nejvíce zajímají.

 1. Jaký je aktuální postup bělení zubů na zubní klinice DENTAL OFFICE?
  Aktuálně na klinice nabízíme 3 druhy bělení. Domácí, kombinované a ordinační. Vždy s klientem vybíráme takové, dle jeho představ o finálním výsledku bělení.
 2. Které metody bělení zubů preferujete a proč?
  Aktuálně na klinice nabízíme 3 druhy bělení. Domácí, kombinované a ordinační. Vždy s klientem vybíráme takové, dle jeho představ o finálním výsledku bělení.
 3. Jak dlouho trvá bělení zubů na klinice a kolik návštěv obvykle pacient potřebuje?
  Pokud si klient vybere bělení ordinační, které se děla přímo v zubní ordinaci trvá kolem 45minut. Gel se nanese na zuby a osvítí speciální lampou po dobu 10minut, poté se gel odsaje a aplikuje nová vrstva.
 4. Jaké jsou nejčastější příčiny zabarvení zubů a jakým způsobem je lze úspěšně odstranit?
  Mezi jednoznačně nejčastější příčinu patří kouření. Dehet proniká do vnitřku zubu a zub pomalu žloutne. Toto zabarvení lze byť obtížně také odstranit pomoci bělení avšak bude trvat delší dobu. Pokud se budeme bavit o pigmentacích, ty jsou pouze povrchové, ty mohou vznikat z více příčin například káva, čaje, doplňky stravy i kouření. Takové pigmenty se dají odstranit při dentální hygieně pomocí pískování.
 5. Jaký je váš přístup k individuálním potřebám pacienta při výběru vhodné metody bělení zubů?
  Při výběru bělení vždy kladu důraz na předpokládaný výsledek, který klient očekává. Pokud má klient nějakou důležitou akci a potřebuje bělení ihned volíme bělení ordinační. Je rychlé a bezbolestné avšak výsledek není dlouhodobý a je zapotřebí jej opakovat.
  V případě, že klient nikam nespěchá a zuby nikdy nebělil volíme bělení domácí, které trvá něco mezi 10-14dny. Záleží na původním odstínu.
 6. Jaké jsou možné vedlejší účinky bělení zubů a jak se s nimi na klinice vyrovnáváte?
  U většiny bělení je přirozená cilivost zubů v důsledku průniku peroxidového gelu do vnitřku zubu. Tento problém nejčastěji řeším vhodným výběrem zubní pasty na cilivost zubů případně zubním gelem.
 7. Máte nějaké konkrétní doporučení pro pacienty před a po proceduře bělení zubů?
  Před samotným bělením doporučuji aby klient podstoupil dentální hygienu z důvodu možného nánosu zubního kamene, plaku a pigmentací. Tyto nánosy by mohly bránit samotnému vybělení zubu.
  Po samotném bělení vždy doporučuji vyhnout se barevným potravinám typu červené víno, kari nebo kouření. Avšak není vyžadována bílá dieta.
 8. Jakým způsobem na klinice monitorujete dlouhodobé výsledky bělení zubů a jaký je jejich průběh v čase?
  Většina klientů, která u nás podstoupila bělení navštěvuje pravidelně dentální hygienu. Při pravidelné návštěvě, ktetá se většinou koná každých 6měsíců doporučím zuby opět pomocí domácí bělení, které již má klient doma zuby přibělit většinou po dobu 2-3dnů.  Pokud doma zuby přibělovat nechce a měl by zájem opět o světlejší odstín, lze zuby pomocí 10minutového ordinacního bělení neprodleně po dentální hygieně vybělit.
 9. Existují nějaká omezení nebo kontraindikace pro bělení zubů, která by měli pacienti vědět?
  Nejčastější konstrainkací bývají tetracyklikové zuby, zubní korunky, implantáty nebo endodonticky ošetřené zuby. U těchto zubů musíme počítat, že se nevybělí. Pokud má pacient zubní korunku nebo implantát v zadní části nebo mu jejich nevybělení nevadí je možné bělení bezproblémů provést. Pokud se budeme bavit o tetracyklinkvych zubech u tohoto problému jsem velmi obezřetná jelikož je bělení velmi komplikované a ne vždy se zuby vybělí.
 10. Jakými novými technologiemi nebo postupy se na klinice DENTAL OFFICE zabýváte v oblasti bělení zubů?
  Mezi novinky bělení patří bělení značky blancone, které se jako jediné řadí mezi bělení bez cilovosti zubů. Často jej klientům doporučuji jako druhou volbu po domácím bělením ihned po dentální hygieně. Zuby krásně prokouknou a již není zapotřebí jich doma přibělovat.
 11. Jaká je cena bělení zubů na vaší klinice a co zahrnuje?
  Ceny se liší dle vybrané metody. Cena domácího bělení je 3990,- a zahrnuje  4 bělící gely a nosič na bělení zubů. Samozřejmostí je návod.
  Ordinační bělení od značky Blancone stojí 4290,- zahrnuje bělení 3×10 minut pomocí bělícího gelu a osvícení lampou v ordinaci.
  Pokud si přejeme zuby pouze zesvetlit po již domácím bělení tak je cena 10minutoveho ordinacnihi bělení 1490,-
 12. Jaká opatření podnikáte na klinice pro minimalizaci bolesti nebo nepříjemnosti během procedury bělení zubů?
  Jak bylo již výše zmíněno během ordinačního bělení pacient nepociťuje žádnou bolest ani citlivost tedy není zapotřebí žádných tlumící přípravků. Během bělení domácího, kdy dochází k bělení do hloubky cilivost přítomná je, při této citlivosti si pomáháme pomocí zubních past proti citlivosti nebo pomocí zubních gelů na cilivost. V případě velké citlivosti lze bělení domácí na 2-3 dny vynechat.
 13. Můžete sdílet nějaké příběhy úspěchu pacientů, kteří absolvovali bělení zubů na vaší klinice?
  Vesměs u všech klientů dosahujeme velkého úspěchu a pacienti jsou nadšeni, hlavně pokud jim někdo z jejich okolí zuby pochválí a rozdílu si všimne.  Hodně klientů podstupuje bělení před jakoukoli protetickou praci (korunka, implantát) z důvodu že proteticka práce nelze vybělit a  pacienti mají pak z celkového výsledku velmi dobrý pocit i estetický.
 14. Jak dlouho by měly výsledky bělení zubů trvat a jaký je váš postup v případě, že pacient není s výsledkem spokojen?
  U bělení domácího je výsledek dlouhodobý jelikož pacinta po každé hygieně upozorním aby si zuby opět na 2-3dny přibělil. V případě bělení ordinačního je doporučené bělení opakovat 2X ročně pro uržení výsledku.

Dental Office H33
Hvězdova 33
Praha 4 - Pankrác

Kontaktujte nás

  cs_CZCzech