Rovnátka

Rovnátka už dávnou nejsou pouze pro děti!

Chci se objednat

Léčba nepravidelného postavení zubů a čelistí pomocí rovnátek se stala součástí moderního života. V naší klinice se pro rovnátka můžete rozhodnout v jakémkoliv věku. Krásný úsměv Vám bude branou do úspěšného osobního a profesionálního života.

V dnešní době již nejsou potřeba nepříjemné alginátové otisky, ale snímací aparáty je možné zhotovit i na základě digitálního snímku z intraaortálního skeneru. Snímací rovnátko se zpravidla předává do několika dnů. Vzhledem k neinazivnosti a nenáročnosti celé procedury není nutné se na ni jakkoliv připravovat. Níže naleznete více k naším dalším službám , tedy jak probíhá nasazení fixního aparátu a nasazení neviditelných rovnátek.

Proč rovnátka od H33


 • Pro všechny věkové skupiny

  Léčba nepravidelného postavení zubů a čelistí pomocí rovnátek.


 • 20+ let zkušeností

  Postarají se o Vás ti nejlepší odborníci


 • Nejmodernější vybavení

  Moderní postupy a vybavení je to, na čem si zakládáme.

Jak to probíhá

 • Nasazení fixního aparátu
 • Nasazení neviditelných rovnátek

Všechny úkony probíhají pouze na povrchu zubu, tedy nejsou invazivní a jsou bezbolestné.

Všechny úkony probíhají pouze na povrchu zubu, tedy nejsou invazivní a jsou bezbolestné.

 1. První krok

  Nejprve se zuby očistí.

 2. Druhý krok

  Speciálním lepidlem se postupně nalepí zámečky na zuby.

 3. Třetí krok

  Na závěr se  jednotlivé zámečky propojí drátkem, který je aktivním prvkem fixního aparátu, pár dnů po nasazení můžou být zuby citlivé.

 1. První krok

  Nejdříve se zhotoví digitální snímky pomocí intraoralního skeneru a další dokumentace, která se skládá z rentgenových snímků, fotografií a klinického vyšetření

 2. Druhý krok

  Materiály se následně odešlou ke zhotovení virtuálního modelu zubů, na které se plánují potřebné posuny zubů

 3. Třetí krok

  Do několika týdnů jsou rovnátka hotová a připravena k předání pacientovi

 4. Čtvrtý krok

  Při předání se na zuby zhotoví tzv. Attachamenty z pryskyřice, které zvyšují retenční plochu rovnátka a pacient je dále nainstruován jak rovnátka měnit a rovněž o ně pečovat

Často se ptáte

 • Jak poznám, že potřebuji rovnátka?

  Ve většině případů ke konzultaci na ortodoncii odesílá praktický zubní lékař. Nicméně, pokud sami vnímáte, že Vám na Vašem úsměvu něco vadí nebo máte problémy s kousáním nebo čelistními klouby, můžete se dostavit na konzultaci i bez lékařského doporučení. Ortodtista Vás na konzultaci vyšetří a pokud je to nutné, navrhne Vám možnosti úpravy chrupu.
 • V jakém věku začít s ortodontickou terapií?

  Rozhodnotí o nejvhodnější době zahájení ortodontické terapie se odvíjí od typu vady chrupu. Většinu problému je dobré řešit ve fázi růsu, který pomáhá dosažení stabilního výsledku. Zároveň je v této fázi rovnání zubů efektivnější a tím I rychlejší.
 • Jaká rovnátka jsou pro mě vhodná? Nestačí mi na srovnání zubu noční/snímací rovnátko?

  Snímací rovnátka k nočnímu používán je schopné vyřešit jen některé vady skusu ve fázi výměny chrupu. K úpravě problémů ve stálem chrupu, kterým je například stěsnání však nestačí. Snímací rovnátka je možné v tomto případě použít,ale to fóliová, která se nosí i přes dena a sundávají se jen na jídlo a čištění zubů. Další možností jsou klasická fixní ronvátka, která lze použít I všech ortodontických vad.
 • Bolí nošení rovnátek?

  Ano😃, Nošení fixních rovnátek může být nepohodlné, zámečky mohou během prvních týdnů způsobit otlaky na vnitřní straně tváří a rtů, nepříjemný je také tlak na zuby, který vzniká po každé kontrole, kdy se mění drátky.
 • Bude mě nošení rovnátek omezovat? Můžu nosit rovnátka když jsem sportovec a nebo hraji na nástroj?

  Nejvíce omezení je při nošení fixních rovnátek. Jsou náročná na čištění a není vhodné zakousnout se do tvrdých potravin. Při sportech mohou mít sice funkci dlahy, ale například při sportech kontaktních je dobré zhotovit si chrániče, aby nemohlo dojít k poranění sliznice dutiny ústní. Při hraní na dechové nástroje může vzniknout problém s nátiskem. Všechna tato omezení nejsou nutná při nošení aparátů fóliových.

Galerie

Náš magazín

19. 5. 2024

Rozhovor: Botulotoxin ve stomatologii

V dnešním rozhovoru se zaměříme na téma, které možná mnoho z vás překvapí – využití botulotoxinu ve stomatologii. Naše zkušená lékařka MDDr. Kamila Cmíralová,, která se specializuje na aplikaci botulotoxinu, nám přiblíží, jaké možnosti a přínosy tato metoda nabízí v oblasti zubní medicíny.

20. 3. 2024

Dentální hygiena pro psy a zdravé veganské pamlsky

Tipy od Dental Office H33 v Praze

23. 2. 2024

Rozhovor s hlavní hygienistkou Dental Office H33

Vyzpovídali jsme hlavní hygienistku Dental Office H33 s otázkami, které Vás nejvíce zajímají.

Dental Office H33
Hvězdova 33
Praha 4 - Pankrác

Kontaktujte nás

  cs_CZCzech