Dentální hygiena už Vás nezruinuje?

Na co máte od pojišťovny nárok?

V dnešním článku shrneme to, jaké výhody a příspěvky můžete čerpat u jednotlivých pojišťoven, abyste pro Vás byla dentální hygiena dostupnější. Jaké musíte dodržet podmínky, jak vysokou částku pojišťovna proplácí a můžete dosáhnout také na příspěvek na dentální pomůcky? Pojďme se na to společně podívat.

Příspěvek VZP

Všeobecná zdravotní pojišťovna se rozhodla na rok 2022 znovu zavést příspěvek na dentální hygienu. Dříve byl o tento příspěvek velký zájem a proto byl zpravidla vyčerpán ještě před koncem roku. VZP ovšem zavedla tento příspěvek „na vyzkoušenou“ prozatím pouze pro první kvartál roku 2022 a nadále se bude program vyhodnocovat. Můžeme tedy doufat, že VZP zavede tento příspěvek i nadále. Příspěvek dosahoval výše 300 Kč.

Výhodu mají u VZP nastávající maminky a maminky do 12 měsíců po porodu, které mají možnost čerpat příspěvek na dentální hygienu, balíček dentální hygieny zakoupený v lékárně, v ordinaci lékaře, u dentální hygienistky nebo ve specializované prodejně zdravotnických potřeb (může se jednat o zubní a mezizubní kartáčky, dentální sprchy, zubní pasty, dentální nitě nebo ústní vody). U tohoto příspěvku neplatí, že doklad o koupi musí být maximálně 3 měsíce starý, ale musí být vystaven od 1. 10. 2021 a uplatněn do 31. 12. 2022. Je potřeba, aby u sebe maminka měla platný těhotenský průkaz nebo rodný list dítěte (do 12 měsíců od porodu).

Příspěvek OZP

U Oborové zdravotní pojišťovny můžete v roce 2022 získat až 2000 Kč díky výhodám VITAKONTO. Příspěvek je rozdělen do dvou částí (Dentální hygiena I. a II.), aby bylo možno jej čerpat 2xx ročně do celkové částky 2000 Kč. U každého kuponu můžete žádat o proplacení maximálně polovinu účtenky za ošetření na dentální hygieně.

Tyto účtenky musí být maximálně 3 měsíce staré a musí obsahovat jméno, příjmení a datum narození a zároveň musí být vyplacení podmíněné stomatologickou péčí v tom samém roce (stomatologická prohlídka či jiný zákrok v oblasti stomatologie).

Pro dárce krve, krevní plazmy, kostní dřeně a orgánů mají klienti OZP šanci dosáhnout příspěvku do výše 10 000 na dentální hygienu, zubní pomůcky nebo stomatologické zákroky u svého zubního lékaře.

Příspěvek ČPZP

Klienti České průmyslové zdravotní pojišťovny mají nárok čerpat příspěvek na dentální hygienu včetně nákupů přípravků na ústní hygienu v programu Bonus Plus a to na základě nasbíraných bodů v rámci preventivních prohlídek.

Příspěvek na dentální hygienu mohou čerpat děti i dospělí. Dárci krve a kostní dřeně mají možnost čerpat 500 – 6000 Kč na stomatologickou péči.

Příspěvek VoZP

V rámci programu Zdraví lze u Vojenské zdravotní pojišťovny čerpat příspěvek na dentální hygienu do výše 500 Kč na pojištěnce (dětí i dospělí). Členové klubu Rodina vojáka, Válečný veterán a vojáci mohou dosáhnout příspěvku až 700 Kč. Tato částka se vztahuje pouze na dentální hygienu a nelze ji čerpat na nákup dentálních pomůcek či ošetření zubním lékařem.

Příspěvek ZPMVČR

500 Kč na instruktáž dentální hygieny u dentální hygienistky mohou čerpat u Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky dospělí i děti. V programu Očkování mají možnost klienti čerpat až 1000 Kč.

Příspěvek RBP ZP

Po registraci v programu MojeRBP a online služba my213 mají nárok všichni klienti Revírní bratrské pokladny ZP nárok čerpat příspěvek na dentální hygienu ve výši 500 Kč. V programu Zdraví 90 mají jedinci při léčbě vadného růstu chrupu nárok na příspěvek 500 Kč při nákupu snímacích a fixních aparátů.

 

Dental Office H33
Hvězdova 33
Praha 4 - Pankrác

Kontaktujte nás

    cs_CZCzech