Ostatní služby

Ostatní služby

Aplikace Botulotoxinu

V estetické dermatologii je botul A využíván především ke zmírnění mimických vrásek na čele a v okolí očí. Před samotnou aplikací není potřeba žádné přípravy, je dobré si nejprve s lékařem ujasnit vaše představy o výsledku zákroku. Neošetřujeme těhotné pacientky, také byste měli být zdraví, bez ekzému, oparu…

Samotná aplikace není úplně příjemná, trvá však malý okamžik, po aplikaci místo chladíme. Přesto, že se provádí tenkou jehlou, mohou se místy vyskytnout malé modřinky. Botulo terapií lze také konturovat dolní čelist tím, že se oslabí zesílený musculus masseter, který rozšiřuje dolní část obličeje.

Svaly musculus masseter se používají ke žvýkání a zatínání zubů a mohou zmohutnět, pokud jsou zuby zatínané během spánku, způsobují bruxismus( skřípání zubů)Injekční aplikace botulu do žvýkacího svalu blokuje uvolňování acetylcholinu na nervosvalovém spojení, a tím znemožní jeho zatínání během spánku. Sval se po aplikaci uvolňuje, tím zeštíhlí obrys dolní čelisti a postupně se také zjemní tvar obličeje.

Dávky botulu jsou oproti běžnému ošetření vrásek mírně vyšší a na každou stranu se mohou aplikovat 3 – 4x ročně.  Kromě dočasného efektu může být pozorován i efekt dlouhodobý, a to i po jedné aplikaci, neboť psychické problémy způsobené nekvalitním spánkem ustanou.

Další aplikace Botulotoxinu slouží ke korekci mimických vrásek:

V Dental office H33 aplikujeme botul také do těchto oblastí:

  1. glabela
  2. čelo+ glabela
  3. oční vějířky
  4. při redukci nadměrného pocení ( do podpaží, na dlaně..)

Doporučení po aplikaci:

  1. Místa vpichu bezprostředně po aplikaci je dobré chladit
  2. cca 4 hodiny po aplikaci doporučujeme nepředklánět hlavu, nelehat si
  3. 2 dny je ideální vynechat saunu a vysoce intenzivní cvičení

Mezoterapie

účinný omlazující miniinvazivní zákrok estetické medicíny, kterým zlepšíte celkovou kvalitu a texturu pleti.
Pleť ovlivňují škodlivé účinky slunečniho záření, zjizvení tkáně, ale třeba i nezdravý životní styl.
V Dental office H33 používáme skinboostery PhilArt které navrátí pomocí polynukleotidů pevnost a hladkost pleti u mladší i zralejší pleti, ale také remodelují oblasti se zvýšeným obsahem vazivových vláken ( jizvy, strie).
Aplikují se 3-4x s intervaly 14-21 dní mezi jednotlivými aplikacemi

PhilArt eye

doporučená intradermální aplikace do bezprostředního okolí očí , oční víčka, oblouky očí, povrchové vrásky citlivé pleti, na choulostivá místa.

PhilArt next doporučená intradermální aplikace pro zralou a dehydratovanou pleť
( obličej, krk, ruce) zlepšuje hydrataci pokožky, obnovuje její pevnost, pružnost, vzhled.
Aplikace 3x s intervaly 2-3 týdny mezi jednotlivými aplikacemi. Samotná aplikace není úplně příjemná, proto hodinu před zákrokem aplikujeme anestetický krém, po aplikaci místo chladíme. Přesto, že se provádí tenkou jehlou, mohou se místy vyskytnout modřinky které lékař neovlivní, pro zamezení doporučujeme užívat např. Arnicu Montanu 9CH, výsledek za to stojí!

 

Fyzioterapie temporomandibulárního (čelistního) kloubu

Čelistní kloub je jeden z nejvíce zatěžovaných kloubů lidského těla, je tedy důležité, aby vás jeho pohyb nikterak nezatěžoval, ideální stav vlastně je, když o svém čelistní kloubu “vůbec nevíte”.
Problémy čelistního kloubu se mohou objevit při otevírání úst, žvýkání, ale také v klidu. Bolest bývá přímo v kloubu (těsně před uchem), nebo vystřeluje do zubů a hlavy. Často je tato bolest doprovázena lupáním kloubu a omezeným pohybem při otevření úst. Příčin bolesti může být několik. Často vzniká pourazově nebo při zánětu kloubu, může se však projevit i jako důsledek stresu při psychické nepohodě.
Protože se nás s těmito problémy obracíte stále častěji, rozšířili jsme naše služby také o mobilizační techniky v oblasti čelistního kloubu, v oblasti hlavy a krční páteře.
Co můžete od fyzioterapie očekávat?
Fyzioterapeut se pokusí manuálními technikami a cvičením obnovit přirozený pohyb čelisti a funkci žvýkacích svalů.  Vysvětlíte si anatomii čelistního kloubu, což je velmi důležité pro správnou funkci kloubu při běžných aktivitách (klidová pozice čelisti, hlavy, krku a ramen) při chůzi, sportu nebo při sezení u počítače. Fyzioterapeut Vás naučí správnou techniku cvičení, kterou si udržíte čelistní kloub ve správné funkci, anebo si sami od bolesti pomůžete v případě potřeby.
Neméně důležité je také objevit příčinu problému, bolestí, lupání, omezení nebo asymetrie čelisti, to pak může vést k trvalému odstranění potíží.

Dental Office H33
Hvězdova 33
Praha 4 - Pankrác

Kontaktujte nás

    cs_CZCzech